Aşk Tesadüfleri Sever Film Serisi

Aşk Tesadüfleri Sever Film Serisi

Netflix platformunda yer almakta olan Aşk Tesadüfleri Sever isimli film serisi 2 adet filmden oluşuyor. Aşk Tesadüfleri Sever 1 isimli film, 2010 yapımına ait olan romantik ve aşk temasına sahip olan bir filmdir. Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yapmış olduğu bu filmin 2010 yılında çekimleri tamamlanıp 2011 yılında da izleyici ile kavuşturulmuş olan bir filmdir. Film ilk olarak 4 Şubat 2011 tarihinde yayımlanmıştır. Aşk Tesadüfleri Sever 1 isimli film gerçek hayattan da izler taşımakta olan bir filmdir. Özellikle filmin gerçek hayattan bazı kesitleri film içerisine eklemiş olması izleyici düzeyini yükselten unsurlardan bir tanesi olmuştur. Serinin ilk filmi olan Aşk Tesadüfleri Sever 1 filmi toplamda 1 saat 58 dakika sürmektedir. Serinin bir diğer filmi ise Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmidir. 31 Ocak 2020 yılında ilk kez yayımlanmış olan bu film dizi içerisinde oldukça değişik bir çerçeveden konu edinmektedir. Serinin 2.filmi ise romantik ve dram türleri arasında yer almakta olan bir filmdir. Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminin senarist koltuğunda Nuran Evren Şit, yönetmen koltuğunda ise İpek Sorak ve Ömer Faruk Sorak isimleri oturmaktadır. Serinin 2 filmi de Türk yapımına ait olup, orijinal dilleri de Türkçedir. Orijinal dilleri Türkçe olan bu filmin Netflix platformu üzerinden farklı dillere çeviri yapılmış hali, alt yazılı hali de yer almaktadır.

Aşk Tesadüfleri Sever 1 ve Aşk Tesadüfleri Sever 2 Filmlerinin Konuları Nedir

Serinin ilk filmi olan Aşk Tesadüfleri Sever filminde, çekimleri yapılmakta olan bir dizi vardır. Bu dizi içerisinde 2 adet aşık talihsiz bir şekilde bir araya gelirler. Bir araya gelmeleri üzerine ise kader bu çifti İstanbul’da bir kez daha karşı karşıya gelene kadar birbirinden ayıracaktır. Filmin içerisinde bu iki aşığın denk gelişi, İstanbul içerisinde karşılaşmaları da konu ediniyor Aşk Tesadüfleri Sever 1 filminin kadrosunda ise Beçlim Bilgin, Mehmet Günsur, Ayda Aksel, Altan Erkekli gibi isimler yer almaktadır. Aşk Tesadüfleri Sever 2 yapımlı filminde ise konu daha farklıdır. Bu film içerisinde zamanları da değişik olan 2 çiftin konusu ele alınıyor. Bir adet 1960 yıllarına ait bir çift ve bir adet günümüzün zamanlarına ait olan bir çift filmde seyirciye sunuluyor. Bu filmde geçmiş ile günümüz ilişkileri karşılaştırılmaktadır. Geçmiş ile günümüz karşılaştırmakta olan Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminin kadrosunda da Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğsn ve Aytaç Şaşmaz isimleri yer almaktadır.

Aşk Tesadüfleri Sever Serisine Nereden Erişim Sağlanabilir

Aşk Tesadüfleri Sever 1 ve Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmlerine Netflix platformu üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca platform haricinde de platformun haricinde bulunan internet sayfalarından da erişim sağlanabilir. Netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile ulaşılan sayfalardan film kolaylıkla izlenebilmektedir.


Categories:


Comments

Bir cevap yazın