Cami Halısı Alabileceğiniz En İyi Firmalar

Cami Halısı Alabileceğiniz En İyi Firmalar

Cami halısı camilerde her zaman kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Fakat milyonlarca insan aynı halı üzerinde namaz kılıyor. En önemlisi ise namaz kılan insanların ciltleri halıyla temas ediyor. Bu sebeple ise halıların özenle seçilmesi gerekiyor. Namaz kılan insanları rahatsız etmemesi gerekiyor. Camilerde  genel olarak saflı cami halısı tercih ediliyor. Fakat bu halılar da farklılık gösterebiliyor. Her ne kadar saflı olarak hazırlanmış olsalar da üretimde kullanılan malzeme değişiklik gösterebiliyor.

Cami halıları farklı firmalar da satışa sunuluyor. Fakat önemli olan Cami halısı alacağınız yerde camiye uygun ölçüler kadar halının bulunuyor olması gerekir. Zira eğer ki yeterli ölçüde halı bulunmuyorsa bunu farklı yerden temin etmek zor olabilir. Fabrika ürünlerin devamını üretiyor olsa da seriler farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple Cami halıları satın alınırken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Cami Halı Fiyatlar

Evler de ve ya işyerlerinde olduğu gibi halıların özelliklerine göre metrekare fiyatları değişkenlik gösteriyor. Zira Cami halılarında birçok çeşit ve model bulunuyor. Cami halısı fiyatları bu sebeple birbirinden çok farklı olabiliyor. Örneğin göbekli Cami halısı adı altında farklı modeller söz konusu olabiliyor.

Bunların her biri dokusuna modellerine göre değişik fiyatlandırmalara tabii tutuluyor. Aynı zamanda kategorilerde de fiyat farkı söz konusu olabiliyor. Tüm bunların dışında Cami halılarının fiyatları ve satışı yapılan firmalara göre de fiyatta değişiklik söz konusu olabilir. Metropol Cami halısı arasında farklı birçok çeşit halı modelleri yer alıyor.

Cami Halı Çeşitleri Nelerdir?

Camiler için üretilen halı çeşitleri bir hayli fazla. Bu sebeple seçim yapmakta bir takım zorluklar yaşanabilir. En çok kullanılan Cami halıları arasında bulunan akrilik Cami halısı renklerinin canlı olması sebebiyle tercih ediliyor. Aynı zamanda akrilik cami halılarının dokusu yün cami halılarına yapısı itibariyle  çok benzeyebiliyor.

Fakat yün Cami halısı modellerinde renk seçeneği akrilik Cami halılarına nispeten daha az bulunuyor. Cami Halı Çeşitleri arasında  en çok tercih edilenler arasında yer alan bir diğer model ise seccadeli cami halısı modelleri olarak görünüyor. Seccadeli halı modelleri sayesinde kişilere ayrılan yerler belirli olabiliyor.  Özellikle bu halı modelleri mahalle camilerinde daha çok tercih ediliyor.

Manisa Cami Halıs

Manisa geçmişten bu yana halı üretimiyle farklı halı dokumalarına ev sahipliği etmiştir. Zira geçmişte kişilerin geçim kaynağı olan halılar şimdiler de ise kalite açısından daha sık tercih edilmeye başlamıştır. Manisa Cami halısı bu sebeple çok beğenilerek tercih ediliyor.

Farklı modellerle üretilen Manisa Cami halıları büyük birçok camide kullanılıyor. Hatta dillere destan Ayasofya Cami’sinde kullanılan halılarda Manisa Cami halıları arasından temin ediliyorCami halı fiyatları burada da değişkenlik gösteriyor.

 Metropol Cami Halısı

Metropol Cami halısı çeşitleri oldukça fazla olduğu için halı alımlarında çok sık tercih ediliyor. Yün halılar, akrilik halılar, göbekli halılar, seccadeli halılar, saflı halılar birçok çeşit Metropol Cami Halı bünyesinde bulunabiliyor. Canlı renklerden soft renklere birçok halı çeşidi yer alıyor.

Cami Halısı alımlarında alerjen bir hammadde bulunmaması gerekiyor. Kolay bir şekilde toz toplamayan halıların seçilmesi önem arz ediyor. Zira camileri temizleyen insan sayısı oldukça az. Fakat belki de en temiz tutulması gereken yer ise camilerdir. İmkân varsa kendi kendini temizleyen halıların camilerde tercih edilmesi çok daha faydalı olacaktır. Bunların hepsi göz önünde bulundurulmalı ve Cami halısı bu şekilde seçilmelidir.

Formun Üstü

Formun Altı


Categories:


Comments

Bir cevap yazın