En İyi Film ve Dizi Öneri Sitesi

Günümüzde hızla artan film ve dizileri takip etmek en zor işlerden biridir. Çünkü istatistiklere göre dünyada ortalama her gün 100 ile 500 arası yeni film ve dizi çıkmaktadır. Bu kadar çok fazla film ve diziyi takip etmek için insan dışı bir çaba gerekmektedir. Ya da size yardımcı olabilecek bir dost. Sizin için 7/24 çalışan, yeni çıkan her film ve diziyi özenle analiz eden bir site hayal edin. Ya da hiç hayal etmenize gerek yok sizleri gerçeğiyle tanıştıralım. En İyi Öneriler alanında uzman bir ekiple film ve dizilerin hepsini analiz ediyor ve bu analizler sonucu özel listeler oluşturuyor. Siz de listeleri okuyup içerisinden beğendiğiniz filmleri seçebiliyorsunuz. Bu seçimlerin devamında işleyen puanlama, eleştiri, yorumlama gibi dilediğiniz özgürlükler de mevcut.

Site işleyişine ve tasarımına gelecek olursak sitenin açılışında minimal ve modern bir ana sayfa tasarımı sizleri karşılıyor. Ana sayfada film ve dizi listeleri mevcut. İzleyeceğiniz film veya diziyi seçme konusunda kararsız iseniz veya kendinize özel seçim kriterleriniz varsa kullanıcı dostu bir film ve dizi robotu sizleri karşılıyor. Robota dilediğiniz film ve dizi özelliklerini girerek istediğiniz her türlü film ve diziye anında ulaşabilirsiniz. Ayrıca ana sayfada en çok ziyaret edilen top listeleri mevcut. Siz de bu listelere girip popülariteye ayak uydurabilirsiniz. En çok incelenen listeleri ziyaret ederek sitedeki genel kullanıcı profiline de hâkim olabilirsiniz. Ayrıca bu popülariteye siz de bir şeyler ekleyebilirsiniz.

Örnek olarak  Kovboy Filmleri mi arıyorsunuz? Ana sayfada yer alan robotta veya sağ üstteki arama butonundan yazıp listeye ulaşabilirsiniz. Tabii sadece liste olarak hizmet verilmiyor. Film veya dizilerin kendi sayfaları var. Bu sayfalara girip dizilerin bölümlerini eleştirebilirsiniz ve puanlayabilirsiniz. Ayrıca sadece bölüm bölüm eleştiri yapılmıyor. Bunun yanı sıra diziyi genel olarak da yorumlayabilirsiniz. Site içerisinde, kullanıcıya tamamen sınırsız bir özgürlük tanıyan işleyiş var. Site tasarımcıları ve editörleri değil de hizmet verilen kullanıcılar sitede daha çok söz hakkı. Çünkü kendi listelerinizi paylaşabilir. Başkalarının listelerine yorum ve eleştiri yapabilirsiniz.


Categories:


Comments

Bir cevap yazın