Endüstriyel Fırın Modelleri

Endüstriyel fırınlar en basit tabirle endüstriyel amaçlar için kullanılmakta olan fırınlardır. İçlerine yüklenen malzemelerin ısıtılmasını sağlayan makineler olarak adlandırılabiliyor. Malzemeler bu fırınlar içerisinde istenilen sürelerde, gerekli olan ısılarda en kısa sürede istenilen hale gelmektedir. Endüstriyel fırınlar çok çeşitli olabiliyor. Gıda alanında pişirme amaçlı kullanılan modelleri olduğu gibi, Cam ergitme, çimento üretimi, demir ve çelik endüstrisi gibi çok çeşitli alanlarda endüstriyel fırınlardan yardım alınmaktadır. Seramik üretimi ve kireç imalatı gibi alanlarda da bu fırınlardan yararlanılıyor.

Sanayi Tipi Cafe Endüstriyel Fırınları

Klasik fırınlarda hem kapasite düşük olur hemde manuel iş yoğunluğu fazladır. Seri yemek üretimi ve pişirme gereken durumlarda endüstriyel fırın tam istenileni verir. Farkı büyüklüklerde, 3 tepsili, 4 tepsili ve 6 tepisili modelleri sıkça tercih edilir. Cafeler, Pastaneler, Restoranlar, Fırınlar, Lokanta ve daha bir çok gıda alanında kullanılınır. Personel iş yükünü minimum seviyeye indiren bu fırınlar akıllı çalışma prensibine de sahiptir. Zaman ayarı yapıldıktan sonra kendi haline bırakırsınız ve süresi gelince istediğiniz kıvamda pişirme gerçekleşmiş olur. 

Ergitme fırınları çalışma prensipleri diğerlerine farklı olabilmektedir. Ergitme işleminde kimyasal reaksiyonlar sonucu içerisine konulan bileşimlerin değişmesi amaçlanıyor. Bir ergitme fırını yüksek sıcaklıklara çıkması ile bilinir. Bu fırın modelleri amaçlarına göre çok daha yüksek sıcaklıklara çıkabiliyor. Yüksek sıcaklıklar ergitme fırınlarında yer alan bilemişin değişimi için gereklidir.

Endüstriyel fırınlarda sıcaklık ve atmosfer kontrolleri önemlidir. İstenilen sıcaklığı istenilen süreler boyunca muhafaza ediyor. Endüstriyel fırınlar hemen hemen her ısıya çıkabiliyor ve aynı şekilde bu ısıları uzun süreler boyunca muhafaza edebiliyor. Sıcaklık yükseklikleri ve ne kadar süreler boyunca muhafaza etmesi gerektiği amaçlara ve içerisinde yer alacak olan malzemelere göre değişiklik gösteriyor. Endüstriyel fırınları istenilen sıcaklıklara yükseltmek ve o sıcaklıklarda uzun süreler boyu kullanabilmek mümkündür.

İkinci El Endüstriyel Fırınlar

İster gıda alanında yada sanayide kullanılacak olursa olsun ikinci el fırınlarda rahatlıkla satın alınıp kullanılabilir. Bulunduğunuz şehirde ikinci el mutfak malzemesi satan yerlerden ikinci el fırın alımını yapabilirsiniz. Endüstriyel fırınları kullanım ömürleri oldukça fazladır. Belki sizlerden sonra başkaları dahi bu fırınları gerekli bakım onarımları yaptıktan sonra kullanabilir. 


Categories:


Comments

Bir cevap yazın