Evde Bakımı Kolay Çiçekler

Hayatın yoğunluğu nedeniyle bakımı kolay olan ev bitkisi ya da çiçekleri arıyorsanız, en doğru adrestesiniz! Çünkü aradığınız bitki ve çiçekleri sizler için belirteceğiz. Hangi nedenle olursa olsun bakımı kolay çiçek almak oldukça keyiflidir.

Eve renk katmak, sevdiklerimize hediye etmek ve yakınlarımızın özel günlerini kutlamak gibi nedenlerle çiçek almak, isteriz. Ancak hangilerinin bakımı kolay ve hangileri iç mekan ya da dış mekan bitkisidir gibi birçok soruya sahip olabilirsiniz. Çünkü çiçeği satın aldıktan sonra bakımı doğru şekilde yapılmazsa, çiçek kısa sonra solabilir. İşte bakımı kolay olan iç ve dış mekan bitkileri…

Bakımı kolay iç mekân bitkileri

İç mekân bitkileri ve çiçekleri arasından sizler içi en popüler olanlarını seçtik. Bakımlarını da belirttik. İçlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz bu çiçekleri sipariş ile kapınıza kadar getirebilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz konumda yer alan çiçekleri aratmak yeterli olacaktır. Pendik çiçekçi arayışınız sonucunda karşınıza birçok firma adı çıkacaktır. Karşılaştırma yapıp size uygun firmayı seçebilir ve bakımı kolay olan bir bitki alabilirsiniz.

Menekşe

Menekşe bakımı oldukça kolay olan bir bitkidir. Bu nedenle neredeyse her evde bir menekşe bulunur. Ayrıca menekşeler yapraklarından çoğalırlar. Bir yaprak ile büyük bir çiçeğe sahip olmak oldukça basittir. Günde bir kez sulama ve gölgeli bir yerde bakım ile menekşe bitkisi sizin için ideal bir çiçektir.

Orkide

Orkide son zamanlarda oldukça popüler bir çiçektir. Küçük detaylarına dikkat edildiğinde bakımları da oldukça kolaydır. Haftada iki kez sulama ve yakıcı güneş almayan bir yere konumlandırma gibi püf noktalar sayesinde dilediğinizce orkide alıp bakabilirsiniz. Üstelik birçok türü ve rengi bulunur.

Kaktüs

Kaktüs bitkiler arasında şüphesiz olarak bakımı en kolay olan bitkidir. Bu nedenle herkes kaktüs bakabilir. Bu bitki üzerine düşmüş birkaç damla ile uzun zaman boyunca hayatta kalabilir. Çünkü o bir çöl bitkisidir.

Aloe vera

Aloe vera cilde birçok fayda sağlayan bir bitkidir. Bir bitki bakıp bir yandan cildinize yarar sağlayan doğal bir maskeye sahip olmak mümkün. Bunun için bakımı oldukça kolay olan aloe vera bitkisi sizin için mükemmeldir.


Categories:


Comments

Bir cevap yazın