Jibo Aile Robotu

Jibo Aile Robotu

Dünyanın ilk aile robotu olma iddiasındaki Jibo, nesnelerin internetinin yeni yüzü olabilir

Jibo, sosyal bir robot ve ailenizin yeni üyesi olmaya aday. Yapımcısı MIT Media Laboratuvarı Kişisel Robot Grubu Direktörü Dr. Cynthia Breazeal, onu arkadaş canlısı, yardım sever ve zeki diye nitelemiş. Öyle de görünüyor.

Yapımcısı Jibo’yu Yıldız Savaşları ve NASA’nın Mars’taki robotlarından esinlenerek tasarlamış. Ancak bize sorarsanız Jibo, Pixar’ın animasyon lambası ve Disney’in fenomen robotu Wall-E’nin melez hali ve biraz da IQ’su yüksek bir Siri’nin “ete kemiğe bürünmüş” versiyonu olabilir.  Zira Jibo, etrafından öğrenebilme, farklı sesleri tanıyabilme ve farklı yüzleri birbirinden ayırt edebilme iddiasında. Jibo’nun sosyal bir robot olarak tanımlanmasının nedeni, insanlarla etkileşime geçebilmesi.

Birçok akıllı asistan gibi Jibo proaktif olarak size hatırlatmalar yapabiliyor, e-posta’nızı gönderiyor, sesli mesajlarınızı bildiriyor, fotoğraf çekebiliyor ve çocuklarınız için interaktif hikayeler anlatabiliyor.

Jibo’nun bu özellikleri ve başarılı tanıtımı birçok insanı etkilemiş gibi görünüyor. 100 bin dolar fon hedefiyle bir Indiegogo kampanyası olarak başlayan Jibo projesi, hedefinden 26 gün önce yaklaşık 883 bin dolar toplamayı başardı. Jibo, ev versiyonu için Indiegogo üzerinden 499 dolara ön siparişleri şimdiden alıyor. Girişimin bir hedefi de Jibo’yu Nest termostatı gibi evdeki bağlantılı cihazlarla eşleştirmek. Burada amaç, termostatınız her zamanki gibi çalışmasına devam ederken, sizin telefonunuz yerine, kontrolü Jibo’ya bırakmanız.

Jibo ile çalışmak isteyecek geliştiriciler için geliştirici versiyonu 599 dolardan, Indiegogo üzerinden ön siparişe sunulmuş.

Girişim Jibo’nun sevkiyatına 2015 yılında başlamayı planlıyor. Jibo’yu incelemek isterseniz burada.

Kaynak: hermakale.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

SEO Nedir, SEO Trendleri Nedir, SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Araştırmak istediğiniz konuyla ilgili sorgular girerek aramada hangi içerik türlerinin sıralandığını görebilirsiniz. Örneğin, “en iyi spor malzemeleri” için, başlığında 2021 yazan listeler Google’ın ilk sayfasına hakimdir. İçeriğin uzunluğuna ve derinliğine karar verin İçeriğinizin uzunluğu SEO için önemli bir husus olmalıdır. Daha kısa, atıştırılabilir gönderiler sosyal paylaşımlar için yararlı olabilirken, SEO Fiyatları Backlinko ve Ahrefs tarafından […]

Devamını Oku..
HTC ve Google İlk Android Lollipop Nexus Tableti Piyasaya Sürüyor
Teknoloji

HTC ve Google İlk Android Lollipop Nexus Tableti Piyasaya Sürüyor

Nexus 9, premium bir tablet deneyimi sunmak için HTC’nin tasarımdaki mükemmeliyetini Google’ın en son Android Lollipop yazılımı ile birleştiriyor. Teknoloji inovasyonu ve tasarımda dünya lideri htc bugün Android™ Lollipop işletim sistemine sahip ilk tablet olan Nexus 9’un piyasaya çıkışını duyurdu. HTC ile Google arasındaki yakın işbirliğinin bir sonucu olan Nexus 9, HTC’nin premium tasarım alanındaki […]

Devamını Oku..
Philips Konferans Hoparlörü İle Yüz Yüze Konuşma
Teknoloji

Philips Konferans Hoparlörü İle Yüz Yüze Konuşma

Philips Konferans Hoparlörü ile her yerde yüz yüze konuşuyormuş gibi net görüşmeler Hoparlör etrafındaki dört çok yönlü mikrofonlarla gelișmiș gürültü engelleme özelliği, konuşmaya birden fazla kișinin katılmasını ve seslerin en net halleriyle duyulmasını sağlıyor, gürültüsüz bir konuşma için sabit ve sabit olmayan gürültüler azaltılıyor. Hızlı ve gelişmiş yankı azaltma özelliği, yankıları ortadan kaldırmak ve hoparlörden […]

Devamını Oku..