Lamine Parkeler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Bu Yazıda!

Evleri ya da iş yerlerini dekore ederken zemindeki döşemeleri yenilemek çok sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Zemin döşemeleri için lamine parke tercih etmek yaşam alanınıza doğal bir doku kazandıracaktır. Lamine parkelerin hem ekolojik hem de ekonomik olmasından dolayı hemen her alanda görmek mümkündür. Lamine parkelerin dekoratif ve estetik görüntüsü, alternatiflerinin fazla olması ile kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır.

 Lamine parkeler insanların doğal ortam yakalamak için başvurduğu dekoratif eşyalar ve mobilyaların bir tamamlayıcısı görevindedir. Özellikle evlerde kullanımı insanlar ve ev hayvanları için daha sağlıklı ve doğa dostudur.

 Lamine Parkelerin Özellikleri Nedir?

 Lamine parkeler tamamen doğal olup, üç ağaç tabakasından meydana getirilir. Üst kısmındaki katman 4-5 mm civarında, orta katmanı 8-9 mm, en alt katmanı ise 2-3 mm olmaktadır. Katmanlı olmasına rağmen yapısının son derece incedir. Ayrıca lamine parke ses ve ısı yalıtımına yardımcı olduğu için enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

 Lamine parkeler diğer parkelere nazaran birim fiyat bazında bakıldığında biraz daha yüksek fiyatlıdır. Bunun sebebi katışıksız yapısıdır. Lamine parkeler cila kullanılarak daha parlak ve hoş bir görünüm elde etmektedir.

 Lamine parkelerin uzun ömürlü olması sayesinde zemin değişikliği ile birlikte gelen tadilat kirliliğinden de kurtulmuş olursunuz. Çevreye zarar vermeyen içerisinde hava alan kanallar olması onun ekolojik fayda sağladığını da göstermektedir. Özellikle ev dekorasyonlarında kullanılan sıradan sert yapılı hava almayan parkeler uzun vadede insan sağlığı için olumsuz faktörler barındırmaktadır. Bu nedenle evlerde genel olarak lamine parke kullanılması daha uygun olacaktır.

 Lamine Parkeleri Seçerken Şunlara Dikkat Edin!

 Lamine parke seçimi yaparken firma seçimi oldukça önemlidir. Lamine parkelerinin yüzde yüz doğal olduğundan emin olduğunuz bir firma tercihi yapmalısınız. Bizim sizlere bu konuda güvenilirliğinden emin olduğumuz Eska Floor firması olacaktır. Sektöründe öncü bir firma olan Eska Floor ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

 Lamine parke seçiminizde dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise parke kalınlık ve katmanlarıdır. Yüksek dayanıklı ince parkeler yaşam alanlarınıza fresh bir görünüm ve karakter katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Cam Cephe Kaplamalarının Önemli İşlevleri

Cephe kaplamaları bir binanın veya evin dış görünüşünü belirleyen en önemli etkendir. Cephe kaplamaları günümüzde oldukça yoğun bir kullanım alanına sahiptir. Bundan dolayı çok sayıda çeşidi bünyesinde barındırır. Cephe kaplama çeşitlerinden bir tane cam cephe kaplama türüdür. Bu kaplama çeşidinin tercih edilme düzeyi oldukça yüksektir. Birçok büyük mekânlarda cam cephe kaplama türünü görmek mümkündür.  Cam […]

Devamını Oku..
Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü ihracatta yine üçüncü
Ekonomi

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü ihracatta yine üçüncü

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, geçen ay Türkiye’nin ihracatı, salgına rağmen 2020’nin aynı dönemine kıyasla yüzde 9,6 artışla 16 milyar 12 milyon dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamını yakaladı. Geçen yılın şubat ayında 1 milyar 516 milyon 935 bin dolarlık ihracat yapan hazır giyim ve konfeksiyon, bu yılın aynı döneminde […]

Devamını Oku..
Wood Mackenzie: Petrol fiyatları nisanda 70-75 dolara yükselecek
Ekonomi

Wood Mackenzie: Petrol fiyatları nisanda 70-75 dolara yükselecek

Merkezi İskoçya’da bulunan araştırma ve danışmanlık şirketi Wood Mackenzie, küresel petrol stoklarının nisan ayı itibarıyla azalacağı tahmin ediliyor. Küresel petrol talebinin bu yıl geçen yıla göre günlük 6 milyon 300 bin varil artacağını öngören şirkete göre, Rusya ve Kazakistan’ın üretimindeki kısmi artışlar dışında OPEC+ grubunun nisanda üretimini artırmaması, yaz mevsiminin de yaklaşmasıyla stokların günlük 1 […]

Devamını Oku..