Mutluluk Çubuğu Nedir ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk çubuğu, yayınlanmış penis implantı cerrahi çalışmalarında hasta memnuniyeti oranı % 95’in üzerindedir. Birçok hasta, harici cihazların olmamasına ve her şeyin derinin altında gizli kalmasına şaşırır. Çoğu zaman, hastalardan önceki penis implantı prosedürlerinin fotoğraflarını göstermeleri istenir. Bu kadar başarılı ve aynı zamanda da şaşkınlık uyandıran mutluluk çubuğu nedir?

Mutluluk çubuğu, vücuda tamamen yerleştirilmiştir ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, hastaya erektil işlevi üzerinde kontrol sağlayan en etkili protez tedavi yöntemidir. Mutluluk çubuğu nedir sorusuna verilecek cevap bu cihazın çalışma mekanizması bilinmeden tam olarak anlaşılamaz.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Mutluluk çubuğu implantı, penise implante edilen bir çift silindirden, skrotuma bir pompa ve alt karın bölgesinde bir tuzlu su deposundan oluşur. Pompaya basılması ve bırakılması sıvıyı silindirlere iterek bir ereksiyon oluşturacaktır.

Şişirildiğinde, penisiniz doğal bir ereksiyon kadar iri ve serttir. Aynı zamanda da ereksiyonunuz istediğiniz kadar sürer. Genellikle boşalma ve his implantasyondan öncekiyle aynıdır. İmplantınız dışarıdan tespit edilemez ve partnerleriniz bile siz söyleyene kadar var olduğunu bilmeyecektir.

İmplantasyondan Sonra İyileşme

Mutluluk çubuğu ameliyatı olan erkekler aynı gün eve dönebilmektedir. Rahatsızlığı gidermek için ağrı kesicilere ve enfeksiyonu önlemek için antibiyotiklere ihtiyacınız olacaktır. Cinsel aktiviteye devam etmeden önce ameliyattan sonra 4-6 hafta beklenmesi önemlidir.

Eğilmemesi için penisi göbeğe doğru tutan asma kemeri genellikle kullanılır. Dikişleri çıkarmaK gerekmez, eriyen dikiş kullanılır. Fiziksel aktivite, çalışma ve egzersize ne zaman devam edileceği İmplantın kullanma talimatları doktor tarafından detaylı olarak anlatılır. Ayrıca implantı şişirmek ve söndürmekle ilgili günlük egzersiz hakkında talimatlar uygulanmalıdır. Bu egzersizler çevredeki dokuyu germeye yardımcı olacaktır.

Mutluluk Çubuğu İmplantı Nasıl Kullanılır?

Protez, salin solüsyonu ile doldurulmuş ve üç bileşenden oluşan kapalı bir sistemdir: bir rezervuar, corpora cavernosa içine implante edilmiş bir çift silindir ve skrotuma implante edilmiş bir pompa bulunur. Bükülmeye dayanıklı hortumlar silikon elastomer bileşenleri birbirine bağlar.

Boruyu hava alma ünitesinin üzerinden bir elinizle kavrayıp diğer yandan, pompayı hızlı ve sağlam bir şekilde sıkıp bırakmanız gerekir. Silindirler sıvıyla dolana ve siz erekte olana kadar pompayı birkaç kez sıkıp bırakmanız yeterli olacaktır.

İmplantın boşaltılmasının yolu ise boruyu hava alma ünitesinin üzerinden bir elinizle kavrayıp, diğer elinizle, başparmağınızı ve işaret parmağınızı deflasyon bloğunun zıt taraflarına yerleştirmenizle sağlanır. Boşaltma düğmesini yaklaşık dört saniye basılı tutun, ardından bırakın. Bundan sonra penisiniz yumuşak, sarkık ve doğal bir duruma geri dönecektir.

Bir Sonraki Adım Nedir?

Hastaların mutlulukcubugu.com.tr resmi sitesinden Üroloji Tıp Grubu ile iletişime geçerek penis implantasyonu ile ilgilenen erkekler için tedavi seçeneklerini görüşmek üzere bir randevu ayarlamaları önerilir. Bu adreste ”Mutluluk çubuğu nedir” sorusuna yönelik aradığınız tüm bilgiyi kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca, mutluluk çubuğu implantının sizin için uygun olup olmadığını tartışmak isterseniz, kısa ve verimli olan bir telefon görüşmesi ayarlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık

Sarkmalar İçin Post Bariatrik Cerrahi Ameliyatı Gerekmektedir

Yüksek kiloya sahip kişilerin yaşadığı bazı sorunlar vardır. Bu sorunlar sadece kiloya sahip oldukları dönemlerde yoktur, kilo verdiklerinde de sorunları vardır. Bu sorun tabii ki vücutlarının deformasyona uğramasıdır. Bununla birlikte kilo kaybının hızlı oluşunda deri sarkmasıdır. Mide küçültme ameliyatı seçilerek kilo verildiğinde hızlı kilo vermek kaçınılmazdır. Bu kaçınılmaz hızlı kilo vermeler neticesinde de sarkmalar kaçınılmazdır. […]

Devamını Oku..
Sağlık

Akupunktur Tedavisinin Zararları Var Mıdır?

Akupunktur özel iğnelerin kulak veya vücuttaki farklı noktalara batırılma işlemdir. Bu işlem çok farklı yararlar için tercih edilebilmektedir. Akupunktur genel itibariyle bir zarara sahip değildir ancak hamileler veya kanser hastaları gibi kişiler akupunktur tedavisi almadan önce kesinlikle doktora danışmalı, bu konularda bilgi vermeli ve ona göre tedaviye başlamalıdır. Bunun dışında tedaviden görülecek zararlar küçük yan […]

Devamını Oku..
Sağlık

Hydrafacial Cilt Bakımında Pervin Dinçer Mucizesi

Hydrafacial dünyanın en iyi cilt bakımları arasında yer alan ve zararı olmayan bir cilt bakım uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bugün dünyanın her yerinde uygulanan bir bakım türü olmasından dolayı, akne, renk tonu farklılığı, ince kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olmaktadır. Cilt sorunlarına karşın etkin olan bu tür uygulamaların zararı olmadığı gibi, FDA onaylı cihazlar ile yapılması […]

Devamını Oku..