Russian Blue Kedi Sahiplendirme Hakkında

Russian Blue Kedi Sahiplendirme Hakkında

Kedi sahiplendirme işi ile ilgilenen çok sayıda veteriner kliniğin olduğu bilinmektedir. Bu noktada özellikle satın almayıp sahiplenme mottosuyla hareket edilmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Zira bahsi geçen bir canlının hayatı olduğu için, parayla satın almak hiç de etik bir durum olmaz. Kedi sahiplendiren kişiler için de aynı durum söz konusudur. Özellikle belli cinslerin kıymetli olması nedeniyle işin ticarete dökülmesi sıklıkla karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Tüm bunlara bağlı olarak cins kediler de dahil olmak üzere, güvenilir kişiler ya da veteriner klinikleri aracı edilerek hayvan sahiplenmek çok daha ahlaki olacaktır. Diğer yandan hayvan dostlarımızın hikayelerinin bilinmesi hem yaşam kaliteleri ve hem de sağlık durumları açısından bir hayli emniyet sağlar.

Russian Blue Cins Kedilerin Özellikleri

Russian Blue kedi cinsleri arasında ön plana çıkan ırklar arasında yer almaktadır. Söz konusu kediler Rus menşeili kedilerdir. Bu kedilerin bilinen en önemli özellikleri göz renkleridir. Yeşilimsi mavi göz renkleri ile oldukça dikkat çekici kedilerdir. Russian Blue kedilerin yaklaşık 1 yaşına gelene kadar göz renkleri tamamen sarı renktedir. İlerleyen zamanlarda göz renkleri maviye dönüşür. Gri renkli kürke sahip olan bu kediler ortalama boyutlardadır. Russian Blue cinsi kedilerin öne çıkan özellikleri arasında kulakları da vardır. Uzun kulakları, vücutlarının en tüysüz kısımlarıdır. Diğer yandan bu duruma bağlı olarak kulakları şeffafmış gibi de görünür. Uzun kulaklarının yanı sıra uzun kuyruklara da sahiptirler.

Russian Blue Cinsi ile Yaşamak

Kedi sahiplendirme alanında çalışan veteriner kliniklerinin ön gördüğü en önemli detay düzenli sağlık kontrolleri ve aşılardır. Söz konusu olan bu denetimin bir takvim halinde, programlı yürütülmesi genel olarak sahiplendirmenin temel şartını teşkil eder. Bu sayede diğer evcil hayvanlar için de geçerli olduğu gibi kedi ırklarının ortalama sağlık durumları ihtimalen bilinir. Russian Blue kediler Rus menşeili olmaları nedeniyle soğuğa ve zor şartlara dayanıklı bir cinsi temsil eder. Bu duruma bağlı olarak yapısal anlamda avantajları vardır. Sese oldukça duyarlı olan bu kedilerin hem iç mekanlarda ve hem de dış mekanlarda yaşayabilmeleri mümkündür. Kolay eğitilen Russian Blue kediler tüy dökme mevsimlerinin dışında sahiplerine bu alanda da avantaj sağlarlar.


Categories:


Comments

Bir cevap yazın