SEO Nedir, SEO Trendleri Nedir, SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Araştırmak istediğiniz konuyla ilgili sorgular girerek aramada hangi içerik türlerinin sıralandığını görebilirsiniz. Örneğin, “en iyi spor malzemeleri” için, başlığında 2021 yazan listeler Google’ın ilk sayfasına hakimdir. İçeriğin uzunluğuna ve derinliğine karar verin İçeriğinizin uzunluğu SEO için önemli bir husus olmalıdır. Daha kısa, atıştırılabilir gönderiler sosyal paylaşımlar için yararlı olabilirken, SEO Fiyatları Backlinko ve Ahrefs tarafından yapılan araştırmalar, “kapsamlı” sayfaların sıralamalarda daha az ayrıntılı içerikten büyük ölçüde daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Bu bulgu, Semrush tarafından yapılan ve 7.000’den fazla kelimeye sahip makalelerin 900 ila 1.200 kelimelik makalelere göre neredeyse dört kat daha fazla trafik aldığını ortaya koyan yeni bir çalışmayla örtüşüyor.

1.000’den fazla kelimeden oluşan içerik de takdire şayan bir performans sergiliyor, bu nedenle her zaman daha uzun blogları içeren kampanyalara yeşil ışık yakmaya çalışmalısınız. Backlinko’nun çalışması, ortalama ilk sayfa sonucunun yaklaşık 1.450 kelimeye sahip olduğunu buldu. Bu kadar yüksek bir kelime sayısına ulaşmak, dahili bir ekip için zor olabilir, bu nedenle içerik yazmada uzmanlaşmış bir ajansla ortaklık yapmak, tutarlı bir şekilde sıralanan makaleler yayınlamanıza yardımcı olabilir. İçerik kalitesine ve bağlantı kurmaya odaklanın Backlink Google, aramada en yüksek kaliteli içeriği sunma taahhüdünde kararlıdır ve düzenli olarak bunun birincil sıralama faktörü olduğunu belirtir. SERP’lerde belirgin bir şekilde öne çıkarmak için, blogunuzun veya makalenizin belirli bir konu için başvurulacak kaynaklardan biri olması gerekir.

Bu, içeriğinizin alakalı, erişilebilir ve benzersiz içgörüler ve verilerle dolu olması gerektiği anlamına gelir. Rakiplerin üst sıralarda yer almak için kullandığı yapıyı görmek için belirli bir konu için en iyi sonuçlara göz atabilirsiniz. Bunu kendi içeriğiniz için bir temel olarak kullanın ve ardından onu daha iyi hale getirmek için genişletin. Harika içerik aynı zamanda geri bağlantılar için bir cennettir. Backlinko’nun araştırması, Google’daki bir numaralı listenin genellikle alt konumdakilere göre yaklaşık dört kat daha fazla geri bağlantıya sahip olduğunu gösteriyor. Geri bağlantı oluşturmanın en iyi yolu , izleyicilerde yankı uyandıran ve sektördeki insanlar tarafından geri yönlendirilen içerik yayınlamaktır. Bağlantı oluşturmaya başlamak için sosyal yardım kampanyalarında bir ajansla da çalışabilirsiniz.


Categories:


Comments

Bir cevap yazın