Türk moda markalarından koronavirüsle mücadeleye destek

Türk moda markalarından koronavirüsle mücadeleye destek

Dünya çapında birçok büyük moda devi küresel koronavirüs salgını ile mücadelede bağış bağış ve çeşitli kampanyalarını açıklamıştı. Türk moda dünyası da koronavirüsle mücadeleye duyarsız kalmadı.

İşte Türk moda dünyasında yardım hareketinin öncüleri.

H&M

H&M Türkiye Şişli Etfal, Okmeydanı, Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi başta olmak üzere 18 hastaneye tişört, çorap ve iç çamaşırından oluşan 30 bin adet temiz kıyafet desteği sağladı.

Boyner

Destek için 3 milyon TL kaynak ayıran Boyner Grup, Lokman Hekim Sağlık Vakfı işbirliğiyle sağlık kurumları ve çalışanları için Altınyıldız ve Boyner’in tedarik ettiği 50.000 cerrahi maske ve 5500 koruyucu tulum da bağışladı.

Penti

Penti, 14 kamu hastanesinin tüm kadın sağlık çalışanlarına 50 bin adet çamaşır, çorap ve pijama desteği sağladı. Başta kadın personeller olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına desteğe devam edeceklerini duyurdu.

Colin’s

Colin’s, üretim tesislerinde dikilen tıbbi maskelerle sağlık çalışanlarına salgınla mücadelede destek veren isimlerden.

Levi’s

Levi Strauss & Co, tedarikçi fabrikalarının çalışanlarına, yardım topluluklarına ve çalışanlarına yönelik 3 milyon Dolar destekte bulundu.

Beymen

Beymen, salgınla mücadeleye maddi ve manevi desteğini sürdürüyor. Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL; Çapa Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne toplam 1 milyon TL bağışlayan marka, doktor ve sağlık çalışanlarının haftalık temiz kıyafet ihtiyaçları için özel giyim paketleri de hazırlıyor.

Vakko

Vakko, salgının başlangıç döneminde sağlık çalışanları için maske üretmeye başlamıştı. Bu amaçla yeni bir yatırım yapan marka maske desteğini artırıyor. Tam otomatik makinelerle sterilize koşullarda üretilen 3 milyon maskeyi T.C. Sağlık Bakanlığı’na teslim etmeye hazırlanıyor.

Les Benjamins

Les Benjamins, pandemiyle savaşı yeni koleksiyonu ile destekliyor. “Evde kal” mesajı veren Stay Home Stay Cozy adlı kapsül koleksiyondan elde edilecek bütün gelir Covid-19’la mücadeleye bağışlanacak.

Gizia

Gizia, küresel pandemiyi aşmak için devam eden sağlık mücadelesine destek için maske üretimine başladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği işbirliği ile T.C. Sağlık Bakanlığı’na teslim edilmek üzere hazırlanan maskeler, gönüllü Gizia çalışanlarının sosyal izolasyonu sağlanarak hazırlanıyor.

Atelier Rebul

Atelier Rebul, salgınla mücadeleye 65 yaş üstü kişilere 100.000 adet ücretsiz Rebul kolonyası sunarak başladı. 4000 litre sıvı sabunu da ücretsiz olarak sağlık personeline hediye etti.

adL & Love my Body

Adil Işık Hazır Giyim bünyesinde çalışan gönüllü bir ekip, markanın genel merkezinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde devlet kurumlarına temin etmek üzere tek kullanımlık maske üretimi gerçekleştiriyor.

Mavi

Tıbbi maske ve koruyucu tulumların yanı sıra sağlık çalışanlarına temiz giysi sağlayan marka, toplumsal dayanışma için de T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na katkıda bulundu.

Roman

Türkiye genelinde salgına karşı yürütülen mücadeleye destek olan Roman, sosyal mesafeyi esas tutarak, kurduğu özel bir atölyede sağlık bakanlığı için maske üretimine başladı.

Kaynak: tekicerik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saint Laurent tüm etkinlikliklerden çekildi
Moda ve Yaşam

Saint Laurent tüm etkinlikliklerden çekildi

Dünyaca ünlü modaevi Saint Laurent, koronavirüs krizi nedeniyle yılın geri kalanında kendi programına odaklanmak için Paris Moda Haftası da dahil olmak üzere etkinliklerde yer almayacağını açıkladı. Moda takvimini baştan yazıyor Fransız moda evi, bu sabah Instagram’da yeni yaklaşımını açıkladı ve yeni sistemin en azından bu yılın geri kalanında uygulanacağını duyurdu. “Mevcut durumun ve yaşanan değişimlerin […]

Devamını Oku..
Fransız ünlü moda evlerinden sağlık çalışanlarına destek
Moda ve Yaşam

Fransız ünlü moda evlerinden sağlık çalışanlarına destek

Chanel, Dior, Louis Vuitton ve daha fazla Fransız markası, tek seferlik açık artırma ile sağlık çalışanlarını maddi olarak destekleyecek. La Mode S’Engage, koronavirüs pandemisi sırasında Fransız sağlık çalışanlarına malzeme tedarik eden, dağıtan ve kar amacı gütmeyen #ProtegeTonSoignant organizasyonuna yardımcı olacak. Tüm gelir hastanelere bağışlanacak Açık artırma için Chanel, Celine, Dior, Louis Vuitton, Balenciaga ve Comme […]

Devamını Oku..
Valentino da podyum için hazırlanıyor
Moda ve Yaşam

Valentino da podyum için hazırlanıyor

Valentino, Sonbahar/Kış 2020 couture koleksiyonunu hem fiziksel hem de dijital şovla sunacağını açıkladı. 2 farklı şov İki ayrı tarihte, iki ayrı şov yapılacağını açıklayan Valentino, ilk şovun 8 Temmuz günü 18:00’da Paris’teki ilk dijital couture haftasında sonbahar koleksiyonunun ilham kaynaklarını açıklamak için; ikinci şovun ise 21 Temmuz’da Roma’daki Cinecittà Studios’ta İtalya merkezli moda eleştirmenleri eşliğinde […]

Devamını Oku..